• Wpisów:373
 • Średnio co: 6 dni
 • Ostatni wpis:5 lata temu, 15:35
 • Licznik odwiedzin:121 056 / 2565 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
# Boston terrier
- Są inteligętne, sympatyczne, bardzo lubią się bawić .
- Rasa bardzo popularna
- Boston terriery są wspaniałymi psami do towarzystwa.
- Posiadają niezwykłe umaszczenie, przypominające garnitur.
- Cechuje ich to, że sa zabawne i kochane.
- Parska, chrapie i łyka powietrze gdy je, to skutkuje gazami (bardzo łatwo może wygonić kogoś z pokoju ^^)
- Aktywne, łatwo się przegrzewają, mają skłonność do przegrzania. Miewają także problemy z oddychaniem.
- Wymagają zrównowarzonej diety, ponieważ gdy dostaną za dużo białka niz potrzebują, kości rozrastają się szybciej niż stawy. Ogólnie rasa zdrowa.
- Mają krótką sierść a jedyne czego potrzebują to kąpiel raz w miesiącu, czyszczenia uszu i obcinania paznokci.
- Są one wspaniałymi psami rodzinnymi.


# rottweiler

- Rasa niebezpieczna, w niektórych miastach zagrożona. Niektórzy ubezpieczeniodawcy, nie chcą dać ubezpieczenia na życie osobie, która posiada rottweilera .
- Cechy to : wszechstronny, inteligętny, łatwodają się tresować.
- Dobrze wychowany rottweiler będzie bardzo sympatycznym i miłym psem, zrobi dla właściciela wszystko.
- Cechuje psa potężna szczęka, większa od szczęki Owczarka Niemieckiego i pitbulla
- Mimo wszystko posiada słabe kości, mają skłonność do dysplazji i linieją ( 2 warstwowa sierść )
- Tresura tej rasy jest konieczna, ale bardzo łatwa
- Małe psy tej rasy zjedzą wszystko co zobaczą, dlatego łatwo jest je przekarmić.
- Mogą żyć w każdym klimacie# basset hound

- Grube kości , problemy z kręgosłupem
- Długie uszy, krótkie łapy, sprawiają wrażenie leniwych i ospałych.
- Bardzo lubią czosnek który odstrasza także pchły .
- Zapalony myśliwy, został stworzony do polowań, poniewaz mial bardzo dobry węch ( zaraz po posakowcach ) Potrafią z wielu innych zapachów wybrać tylko jeden i się nim posługiwać.
- przez krótkie nogi, nos ma blizko ziemi co ułatwia mu polowanie.
- mają powolny chód, przez to człowiek może go z łatwością dogonić.
- Baset potrzbuje przestrzeni, ale może mieszkać w każdym klimacie.
- Charakteryzuje go, jego zapach
- Wzdęcia, choroby kręgosłupa, infekcje uszu, nadwaga
- wymagają częstej kapieli,
- trudne w tresurze, ponieważ są bardzo uparte..
- Wspaniale psy rodzinne

# Bernardyn
- Odwaga, poswięcenie
- Jest to pies bardzo ogromny lecz łagodny i przyjazny
- Stworzony do ratowania ludzi zasypanych przez lawiny śnieżne
- Wspaniały węch, potomek mastifa ( też cudny ;*)
- Jego waga może osiągnąc do 100kg.
- Zaczęto chodować od XVIII wieku.
- Umieją wyczuć lawine, chcą pomagać ludziom
- średnio wymagające, linieja dwa razy do roku
- Potrzeba dużo miejsca i pieniędzy na karmę.
- Bardzo lubi dzieci
- Najszlachetniejsza rasa

( Jeszcze zanotowałam Shar pei ale jego dodałam w poprzedniejszych notkach ;p)
 

 
Oglądałam dzisiaj, na Animal Planet wszystko o psach . Przyznam że mnie bardzo zaciekawilo, było m.in. o Bernardynie i Shar pei. Jak znajdę kartke z tymi notkami, to udostępnie wam te wiadomośći .
 

 
http://sowz.org/index.php?id=drastyczne

Oto link do najdrastyczniejszych zdjęć jakie widziałam. Znajdziesz tam m.in. Londi, która była gwałcona przez swojego właściciela, Maksia, który został polany kwasem, kota który złapał sie na wnyk i wiele innych .
 • awatar eMm!: jak można tak krzywdzić zwierzęta, no jak? nigdy tego nie zrozumim, bo to przekracza ludzkie pojęcie, ludzie katują, aż wstyd przyznać się, że nalezymy do tego samego gatunku !! ludzie katują, więc ich też tak samo potraktowac
 • awatar Gość: gdybym takiego dopadla , ktory sie zneca nad zwierzyna to bym chyba zabila !!!
 • awatar Gość: takich mardercow zamknelabym na dozywocie , albo jeszcze gorzej , wyslala do korei polnocnej na wieczne roboty ! cos potwornego , ze my ludzie mamy smialosc nazywac siebie ludzmi !
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Długość życia
13–15 lat
Waga dorosłego kota
2,5–6kg
Ilość kociąt w miocie
3–4 (przeciętnie)
Usposobienie
spokojne, miłe, łagodne, niewielkie talenty łowcze.
Umaszczenie
rozmaite odmiany barwne (czarna, biała, ruda, niebieska, kremowa i inne, jest ich ok. 150). Również kolor oczu może być różny: niebieski, pomarańczowy lub mieszany (jedno niebieskie drugie pomarańczowe).
Budowa
Budowa krępa. Kończyny silne. Głowa duża, masywna, szeroka, czoło wypukłe, policzki pełne, broda dobrze rozwinięta. Nos mały, szeroki, z tzw. stopem. Ogon puszysty na całej długości. Średnia długość sierści ok. 10 cm. Wewnątrz ucha, a także między opuszkami palców wszystkich łap, powinien znajdować się pędzelek sierści. Kolejną charakterystyczną cechą kota perskiego jest tzw. kryza, którą tworzy gęsta i dłuższa sierść rosnąca od uszu wokół brody.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
# ŚRODOWISKO ŻYCIA I WYSTĘPOWANIE
Na wolności zamieszkuje stepy i tundry Syberii Zachodniej na terenach Rosji i Kazachstanu. W poszukiwaniu pożywienia może wędrować na obrzeża lasów. W niesprzyjających warunkach zapada w sen zimowy (hibernację) lub sen letni (estywację).
# WYGLĄD
Chomik dżungarski, podobnie jak chiński, ma na grzbiecie pręgę. Kształt jego ciała jest jednak wyraźnie odmienny – bardziej zaokrąglony. Długość ciała to średnio 9 cm. Samiec ma długość około 10 cm, a samica 7 cm. Bardzo krótki ogon i łapy są prawie niewidoczne. U chomików karłowatych gruczoł zapachowy położony jest pośrodku brzucha. Masa ciała wynosi 30–40 g. Wyróżnia się czarną pręgą od czoła po ogon. W większości chomiki te są ciemnego ubarwienia, lecz występują także białe, u których też wyróżnia się pręgę na grzbiecie, lecz jest ona mniej widoczna.
# UBARWIENIE
Latem kolor chomika dżungarskiego jest na grzbiecie szary, na brzuchu biały. Na bokach ciała mogą występować białe plamy. W zimie futro na grzbiecie jest o wiele jaśniejsze, prawie zupełnie białe. Zmiana koloru futra ma podłoże fotoperiodyczne. W warunkach domowych zmiana ta zdarza się rzadko.
# ROZRÓD
U chomików karłowatych ruja nie odbywa się zbyt wyraźnie. Powtarza się ona cyklicznie co 4-6 dni. Zaloty chomików karłowatych mają podobny przebieg jak u chomików syryjskich, lecz trwają krócej. Rozwój młodych przebiega bardzo podobnie jak u chomika syryjskiego. Chomiki karłowate rosną do końca życia.

Rozmnaża się przez cały rok (samica rodzi 3 do 7 razy w roku), toteż płodność tego gatunku jest stosunkowo wysoka. Samica po 21-dniowej ciąży rodzi przeciętnie od 4 do 7 młodych, choć zdarzają się większe mioty, liczące nawet powyżej 10 młodych. Młode osiągają dojrzałość płciową po 1 do 2 miesięcy. Chomik dżungarski żyje od 2 do 3 lat.

Chomik dżungarski nie jest gatunkiem agresywnym. Jest towarzyski i dobrze się czuje w otoczeniu ludzi (o ile od małego ma z nimi kontakt).

Hodowla kilku chomików jest trudna, gdyż muszą one mieszkać w odizolowaniu od siebie nawzajem. Często występuje agresywność wobec osobników tej samej płci już w wieku około 1,5 miesiąca i nasila się wraz z wiekiem. W przypadku osobników różnej płci, mieszkającej w bliskim otoczeniu, będzie dochodziło do intensywnego rozmnażania.
# ŻYWIENIE
Chomiki dżungarskie żywią się głównie mieszanką ziaren, nasion i orzechów, uzupełniając dietę świeżymi warzywami i owocami oraz mięsem, nabiałem i owadami (np. larwami mącznika młynarka), które są ważnym źródłem białka. Karmione soczystymi pokarmami rzadko piją wodę, jednak powinny mieć do niej stały dostęp. Jeśli samica chomika nie będzie jadła nabiału ani mięsa po urodzeniu młodych, może tak z nadmiaru stresu, jak i niedoboru białka zjeść swoje młode. Mimo że chomiki dżungarskie mogą zjeść wiele rzeczy, nie należy im podawać między innymi owoców cytrusowych, owoców pestkowych, sklepowej sałaty, resztek z obiadu, słodyczy ani czekolady (która zawiera szkodliwą teobrominę), napojów słodzonych lub gazowanych oraz roślin trujących (którymi są niektóre rośliny pokojowe).
 • awatar Świat zwierząt: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Chomik_dzungarski_kropka.jpg widok tego chomika z góry
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
# WYGLĄD
Sierść krótka, gęsta i miękka. Wzorzec rasy dopuszcza różne umaszczenie. Zanotowano około 150 odmianach barwnych, od jednokolorowych (niebieski, czarny, rudy, kremowy, czekoladowy, liliowy i biały) po dwubarwne, a także (tylko u kotek) trójbarwne. Waży od 4 do 9 kg i jest zarazem największym kotem krótkowłosym. Nogi krótkie lub średniej długości, przez co kot sprawia wrażenie grubego. Na krótkiej szyi duża głowa z wyraźnymi policzkami i zaznaczoną brodą. Uszy szeroko rozstawione i zaokrąglone na końcach. Oczy duże, pomarańczowe, niebieskie, złociste, zielone, turkusowe.
# CHARAKTER
Łagodny, zrównoważony, towarzyski. Zaskakująco (w stosunku do wielkości) cichy. Akceptuje bez problemu przebywające razem z nim w domu koty. Przywiązuje się do właściciela. Potrafi podążać za nim przez cały dzień, cierpliwie czekając, aż zostanie mu udzielona uwaga. Dom imprezowiczów to zdecydowanie najgorsze miejsce do przebywania dla takiego kota. Najlepiej się czuje w ciszy i spokoju, patrząc w okno, obserwując rodzinę w której żyje oraz wylegując się w promieniach słonecznych.
# PIELĘGNACJA
Sierść wymaga codziennego szczotkowania, ale w przypadku kota brytyjskiego krótkowłosego mieszkającego w domu wystarczy raz w tygodniu gęstym grzebieniem wyczesać martwą sierść. Jednak pogląd o konieczności szczotkowania sierści nie jest podzielany przez wielu hodowców i sędziów, którzy uważają że prowadzi ono (szczotkowanie) do usuwania podszerstku nadającego charakterystyczną dla brytyjczyków fakturę sierści. Należy również pamiętać o regularnym przycinaniu pazurków oraz kontroli stanu uszu i zębów. Przycinanie pazurków nie jest wskazane dla kotów wspinających się na drapaki, gdyż tracą wtedy możliwość bezpiecznego kontaktu z podłożem.

Styl życia kota brytyjskiego i odmienna od wielu innych ras sierść oraz bezwzględna mięsożerność całego gatunku ma także wpływ na wymogi żywieniowe. Należy dążyć do podawania karm o możliwie pełnym składzie obejmującym zarówno wymagane składniki podstawowe jak i witaminy oraz mikroelementy. Jest wiele dość dobrych rodzajów karm suchych, które spełniają te warunki, choć korzystanie ze specjalnych dodatków żywieniowych jest zawsze wskazane. Należy pamiętać, że nawyki żywieniowe u kota najmocniej kształtują się ok. 6 tygodnia życia i później bardzo trudno je zmienić. Obecnie kotom podaje się wodę, która powinna być stale dostępna. Mleko i jego pochodne nie są wskazane, gdyż wiele kotów wykazuje mniej lub bardziej nasilone reakcje alergiczne na jego składniki.
# KOT BRYTYJSKI W KULTURZE
# Lewis Carroll autor Alicji w krainie czarów, jako model dla wizerunku Kota z Cheshire wybrał kota brytyjskiego krótkowłosego, ze względu na "uśmiechniętą" mordkę kotów tej rasy[1]
# Niania Ogg, postać ze Świata Dysku Terry'ego Pratchetta, hoduje kota Greebo, który jest błękitnym brytyjskim krótkowłosym.
# Kot Toby z serialu Gotowe na wszystko jest brytyjskim krótkowłosym.
# Srebrny, klasycznie pręgowany kot z logo marki Whiskas również jest brytyjskim krótkowłosym
 • awatar FruityShine: tej rasy jest chyba kot z 'co ja pacze' :D kocham go :D
 • awatar Rock is my life ♥: hej zrób o norweskim leśnym, fajny blog
 • awatar Gość: ten puszek jest przecudny , obeszloby sie bez tego ostatniego ;p
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (4) ›
 

 
Szaleńcy, którzy zdecydowali się na udział w encierro, ubrani są w białe stroje z czerwoną chustą (pańuelo) i przepasani czerwonymi szalikami (bufanda). Ich zadaniem jest przegonienie stada, składającego się z 6 krów i 6 byków trasą wąskich uliczek o długości 825 metrów. Gonitwa kończy się na arenie, gdzie !ZRANIONE ZWIERZĘTA! biorą udział w corridzie, czyli tradycyjnych walkach byków. Matadorzy, którzy są głównymi zapaśnikami korridy zadają bykowi ostatni, śmiertelny cios szpadą.
 • awatar Gość: ten narodowy tradycyjny sport Hiszpanii i kilku innych krajow latynowskich jest najokropniejszym widowiskiem agonii zwierzecia na zywo !!! nie rozumiem jak mozna sie podniecac i oklaskiwac widok plynacej krwi ?! ... swego czqsu prowadzilam zacieta dyskuscje z dobra znajoma hiszpanka na ten temat - niestety moja wscieklosc na jej naiwne zaslepienie przybrala taki wymiar , ze nie poskromilam wyzwac jej od stop do glowy - wiedzialam , ze tym samym bedzie kres naszej znajomosci !
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Ludzie, błagam was, czemu tak musi być ?! Pełno nienawiści dla zwierząt, które nawet nie potrafią mówić. One nie mają rozumu aż tak wykształconego jak my, ludzie. Przypomnę wam opowieść o Ozzym. trafił w ręce zabójczyni która go przygarnęła żeby zabić. Czym one wszystkie sobie ta no zasłużyły ?
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (6) ›
 

 
# UŻYTKOWOŚĆ
Pies wykorzystywany dawniej do polowań, głównie na ptactwo wodne, dziś pełni przeważnie funkcje reprezentacyjne. Istnieją pudle, które dobrze nadają się do pracy z chorymi i niepełnosprawnymi ludźmi. Fakt ten pozwala je uznać za rasę nie tylko reprezentacyjną, ale i pomocną w terapii chorych.
# TEMPERAMENT
W polowaniach ceniono jego zaciętość i upór. Są to psy towarzyskie.
# SZATA I UMASZCZENIE
Dopuszcza się umaszczenie czarne, szare (srebrne), białe, brązowe, morelowe, od niedawna także uznawane są psy czerwone, a w Stanach Zjednoczonych właściciele nie mają przeszkód w wystawianiu pudli np. o maści izabelowej.
# UTRZYMANIE
Ze względu na specyfikę włosa u tej rasy (podszerstek wyrasta ponad włos okrywowy, zwija się przez to spiralnie lub tworzy kędziory), aby uzyskać pożądany wygląd konieczna jest regularna i staranna pielęgnacja.
# ZDROWIE I PIELĘGNACJA
Psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia, często tragicznego w skutkach skrętu żołądka
# POPULARNOŚĆ
W Polsce jest to rasa mało popularna.
# RYS HISTORYCZNY
Słowo pudel w języku starogermańskim oznaczało kałużę, we Francji psy tego typu nazywano barbetami ze względu na ich kosmate brody. Z historii tej rasy wyłania się opinia dotycząca pochodzenia z Islandii, skąd sprowadzano na stary kontynent średniej wielkości psy zaganiające, krzyżowane następnie z psami myśliwskimi. W ten sposób otrzymywano osobniki o kosmatym włosie (czyli włosie pierwotnym dla pudla), który w związku z pełnionymi funkcjami przez te psy (dowodnymi) odpowiednio strzyżono. Nieprzypadkowo, w związku z tym faktem, klasyczne strzyżenie pudla najbardziej przypomina dawne przeznaczenie tych zwierząt.
 

 
Podczas oglądania tego filmu miałam mojego chomika na rękach a jak go wpuściłam do klatki zaczął robić to samo xd
 

 
# BUDOWA
American staffordshire terrier robi wrażenie psa o dużej sile w stosunku do swojego ciężaru i wzrostu. Jest to pies mocny, umięśniony, a zarazem zwinny, czujny na sygnały otoczenia. Jest zwarty, o niezbyt długich kończynach, nie podkasany.
* Głowa: Średniej długości, dobrze wysklepiona. Czaszka szeroka. Wyraźnie widoczne mięśnie policzkowe. Stop wyraźnie zaznaczony, uszy osadzone wysoko.
* Uszy: Mogą być cięte lub nie. Preferowane są uszy niecięte, które powinny być krótkie, załamane w płatek róży, lub wysoko załamane do przodu. Uszy wyraźnie obwisłe stanowią wadę.
* Oczy: Ciemne, okrągłe, głęboko osadzone, szeroko rozstawione. Powieki nie mogą być różowe.
* Kufa: Średniej długości, w części górnej zaokrąglona, o linii wyraźnie opadającej pod oczami. Szczęki silnie zarysowane. Szczęka dolna powinna być mocna, zdolna do silnego chwytu.
* Wargi: Równe i zwarte, bez odcinków obwisłych.
* Uzębienie: Górne siekacze dotykają zewnętrznej powierzchni siekaczy dolnych.
* Trufla: Zdecydowanie czarna.
* Szyja: Ciężka, nieco wygięta, zwężająca się od łopatek ku nasadzie głowy. Średniej długości. Nie ma podgardla.
* Tułów: Ramiona silne i umięśnione. Szerokie, ukośnie osadzone łopatki.

Górna linia: grzbiet jest krótki, nieznacznie od kłębu ku zadowi. Zad krótki, łagodnie opadający do nasady ogona. Lędźwie lekko wysklepione.

* Klatka piersiowa: Żebra dobrze wysklepione, szerokie i płaskie, dobrze związane między sobą. Kończyny przednie rozstawione, aby umożliwić rozwój szerokiej i głębokiej klatki piersiowej.
* Ogon: stosunkowo krótki w proporcji do rozmiarów psa, nisko osadzony, wyraźnie zwężający się ku cienkiemu wierzchołkowi. Nie zawinięty, nie powinien być noszony powyżej grzbietu. Nigdy cięty.
* Kończyny:
o Kończyny przednie: proste, o silnym, zaokrąglonym kośćcu. Pionowe śródręcze. Brak najmniejszego wygięcia ku przodowi.
o Kończyny tylne: dobrze umięśnione, o wydłużonych stopniowo zwężających się podudziach, nie wykrzywione ani do środka, ani na zewnątrz. Łapy średniej wielkości, zwarte i dobrze wysklepione.
* Ruch: elastyczny, bez kołysania się, nietoczący. W kłusie ruch symetryczny (nieskośny).

# SZATA I UMASZCZENIE

* Szata: sierść krótka, przylegająca, twarda w dotyku i lśniąca.
* Maść: Dopuszczalne wszelkie typy umaszczenia, jednolite, kolorowe, i łaciate, choć umaszczenie jednolicie białe, z ponad 80% przewagą bieli, czarne podpalane brązem i wątrobiane nie znajduje uznania.

# WADY

Wszelkie odchylenia od cech charakterystycznych, opisanych we wzorcu, stanowią wady, które muszą być oceniane w zależności od stopnia ich występowania. Samce powinny mieć oba normalnie wykształcone jądra w mosznie.

# UŻYTKOWOŚĆ

American staffordshire terrier współcześnie jest wykorzystywany jako pies rodzinny.

# ZACHOWANIE I CHARAKTER

American staffordshire terrier jest dynamicznym, odważnym i energicznym zwierzęciem, stąd ma on dużą potrzebę ruchu. Jego żywotność bardzo przydaje się na wsi, gdzie oczyszcza on teren ze szkodników. Ułożenie tego silnego psa polega na podporządkowaniu go przewodnikowi od szczenięcia. Ma on skłonność do bójek ze względu na pierwotne przeznaczenie, toteż szczenięta należy od początku uczyć przyjaznych kontaktów z innymi psami. Amstaffy wymagają bliskiego kontaktu z właścicielem.

# POPULARNOŚĆ

American staffordshire terrier w Polsce pojawił się niedawno, na początku lat 90. Mimo tego, w szybkim czasie zdobył dużą popularność, co spowodowało powstanie wielu hodowli, sprzedających psy nieposiadające rodowodów.

# CIEKAWOSTKI

* W USA American staffordshire terrier może być rejestrowany w dwóch organizacjach kynologicznych jako american pit bull terrier.
* Wielu hodowców pitbulli (zwłaszcza w USA) krzyżuje linie american staffordshire terriera i american pit bull terriera w celu poprawienia eksterieru.
* Pierwsze american staffordshire terriery w Polsce z USA pojawiły się w poznańskiej hodowli "Florida", która od 1990 roku hoduje psy w oparciu o amerykańską linię Woods[potrzebne źródło].
* W Wielkiej Brytanii istnieje zakaz posiadania oraz wwożenia pit bull terrierów do których zaliczane są zarówno american pit bull terriery jak i american staffordshire terriery.
* We Francji od 1999 roku posiadacze tych psów muszą zadeklarować, że je posiadają w merostwie miejsca zamieszkania, gdzie należy wypełnić stosowną deklarację, muszą także posiadać ubezpieczenie oraz wyprowadzać psy na smyczy i w pełnym, zamkniętym kagańcu.

# AUKCJE INTERNETOWE

http://allegro.pl/amstaff-amstaf-piekne-szczenieta-rodowod-i2035477118.html

http://allegro.pl/amstaff-american-staffordshire-terrier-po-ch-i2026125039.html

http://allegro.pl/amstaff-w-dobre-rece-i2027874877.html

http://allegro.pl/amstaff-blekitny-suka-z-rodowodem-i2027773211.html
 • awatar Świat zwierząt: ja mam psa mieszanego z pitbullem i jest bardzo miły, słodki i rozpieszczony. Jak bd miała jego zdjęcie to wrzuce ;D Właśnie teraz leży koło mnie na moim łużku xd ja kocham te psy ;**
 • awatar Gość: jesli sie nie myle to tzw pitbul =pitbulter ?! - zabojcza rasa , stworzana przez czlowieka jako krzyzowka dwoch poteznych i groznych ! - do zabijania ! wystarczy spojrzec na niego aby zrozumiec jakie bylo przeslanie durnego czlowieka , ktory doprowadzil do jego krzyzowki ! ten pies to masa miesni i morda majaca mordercza szczeke z poteznym naciskiem w dodatku jest cholernie odporny na bol , moze z niego krwawic ale zdobyczy nie pusci !!! pisze bo kilka lat wstecz zanim doszlo do wielu smiertelnych pogryzien i wprowadzenia ustawy prawnej co do tych psow i ich wlascicieli , modne one byly wsrod durnej kolorowej mlodziezy , ktora kupowala czszeniaki chowajac je i tresujac do walk miedzy nimi w poddzielnicach podparyskich - wiele na ten temat pisano i mowiono , od tamtej pory jest kategoryczny zakaz prowadzenia tego psa i puszczania w miejscqch publicznych bez kaganca ! nie patrzy mu przyjaznie z oczy , choc wilczur tez jest potega w sile , to tego nie chce !
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Wiecie co, że ten świat poniża nas ludzi, to przeboleje, ale że poniżają, zabijają, głodzą biedne psy, które przecież nic nie powiedziały, nie zrobiły... One tak samo zasługują na miłość z naszej strony. Bo one nas kochają, ale od niektórych nie mogą się doczekać tego samego, tylko bólu i poniewierki .
 • awatar Gość: na tyvh , ktorzy tak wyrzadzaja powinny spasc najgorsze ciarpienia jakie ziemia wiadiala ! TAK ZYCZE IM TEGO Z CALA SWIADOMOSCIA - CIERPIENIA I BOLU !!!
 • awatar CarmeLowa23: sama mam psa ale nie moge na to patzrec te fotografie sa przerazajace :(
 • awatar Dope.: booze , ludzie sa naprawde okropni ; (((( powinno sie im zrobic to samo co oni zrobili tym zwierzaką + wbijaj do nas i jak chcesz to zostaw cos po sobie ;*
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Kaprysek został znaleziony w okolicach Grójca 3 lata temu. Był wychudzony, wynędzniały i ciągle przez kogoś przeganiany. A ludzie byli dla niego jedyną nadzieją na znalezienie pożywienia, bo oprócz samotności i bezdomności Kaprysek miał dodatkowe nieszczęście być psiakiem niewidomym.

Na szczęście nietypowo zachowujący się psiak zwrócił uwagę kobiety, która była tam przejazdem. Zrozumiała, że pies sam nie ma szans na przeżycie i zawiozła go do schroniska. Tam przynajmniej nie cierpiał głodu, ale stał się jednym z ogromnej liczby biedaków, które marzą o własnym człowieku do kochania. W dodatku jako pies już niemłody miał małe szanse na adopcję.

W czerwcu 2005 roku pojawił się jeszcze jeden powód, dla którego znalezienie domu dla Kapryska stało się nierealnym marzeniem: psiak przestał chodzić. Tylne łapy odmówiły posłuszeństwa. Choroba zaczęła postępować błyskawicznie. Biedne łapki zaczęły wiotczeć i były ciągle poobcierane i poranione od wleczenia ich po ziemi i betonie wokół budy, w której mieszkał Kaprysek.

Dlatego nie mógł zostać w schronisku ani chwili dłużej. Grupa wolontariuszy i przyjaciół schroniska postanowiła mu pomóc. Przenieśliśmy psa do hoteliku dla psów. Został również przebadany. Okazało się, że psina ma zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie. Brak odpowiedniego leczenia we wczesnym stadium choroby spowodował, że teraz objawy są wyjątkowo dokuczliwe.

Zaczęliśmy psa leczyć. Psiak odzyskał dobry humor, czasem potrafi stanąć na tylnych łapkach, ale żeby choroba nie postępowała potrzeba ciągłego podawania leków, specjalistycznej karmy dobrze wpływającej na zwyrodnienia aparatu ruchowego. Kaprysek ma już również wózek, który umożliwia mu wychodzenie na spacery bez ranienia sobie łapek.

Niestety, koszty pomocy Kapryskowi sięgają często 1.000 zł miesięcznie. Do tej pory pieniądze zbieraliśmy miedzy sobą i wśród przyjaciół. Wydaliśmy już około 3 tysięcy.

Kaprysek jest przemiłym, kochanym stworzeniem tak bardzo doświadczonym przez los. I ciągle uśmiecha się do każdego, kto przy nim przystanie choć na chwilę, pilnie nasłuchuje każdego szelestu, węszy każdy nowy zapach. Chce cieszyć się życiem.
 

 
Co cie bardziej kocha ? Twoja żona czy twój pies? Zamknij jedno i drugie w bagażniku. Po godzinie otwórz i zobaczysz, które bardziej będzie się cieszyć na twój widok
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Otóż istota ta Ozzy, cudowny golden retriever, stracił Państwa w niewyjaśnionych okolicznościach...

Jego dobre serce wyczuło inną dobrą duszę w ludzkiej postaci, Zuzię, w trakcie spaceru Zuzi z psami, Ozzy podszedł do Niej spojrzał i ... Ta Osoba o Wielkim Sercu nie miała sumienia zostawić Go na ulicy...

Wzięła Go ze sobą...

Fakt iż sam posiada dwa psy nie pozwolił Jej na to, żeby posiadała trzeciego...

Zaczęła mu szukać dobrego domu, w którym Pies znajdzie swoje miejsce na Ziemii, w którym pozostanie do końca życia, w którym będzie tym kochanym, wspaniałym Przyjacielem człowieka...

Dzięki zaangażowaniu kilku osób, między innymi Ani wydawało się, że Ozzy złapał Pana Boga za nogi...

Po ogłoszeniu w prasie, zgłosiła się niejaka Aga, osoba bardzo przekonywująca, bardzo miła, warunki, które miała zapewnić Ozziemu sprawiały iż każdy czuł, że Pies trafił na swego człowieka...

Ozzy, pies z zapaleniem jąder, ale w bardzo dobrym stanie, z zawsze uśmiechniętym pyskiem i zawsze rozmachaną łapką , z ranami po poparzeniach, był według Agi tym wymarzonym jedynym Przyjacielem, tym bardziej, że pół roku wcześniej odszedł ich inny goldek...

Nasz czworonożny Przyjaciel został przekazany w Jej ręce...

Miał trafić do domu z ogrodem rodziców Agi, wszyscy cieszyli się jak szaleni, kolejne psie życie uratowane...

Ale...

Ale... Już jeden dzień po przyjęciu Ozziego przez Agę nastąpiła cisza, niepokojąca cisza...

Brak jakiegokolwiek kontaktu z tą dziewczyną, brak jakichkolwiek wieści o Ozzim...

Wszystkich to bardzo zaniepokoiło, nie tak miało być... W piątek dwa dni po przekazaniu Ozziego miał On trafić do rodziców Agi, miała zostać podpisana umowa adopcyjna, miał być cały czas utrzymywany kontakt...

A tu nic, tu przeraźliwa cisza... L

Gdy na jednym z forum internetowych ostrzeżono Agę, że ktoś się do niej wybiera z wizytą, dziewczyna wysłała sms-a: PIES ZDECHŁ.

Stało się to niby nagle, w ciągu niecałej godziny pochowała psa...

Nikt w to nie wierzył... Nie wiedzieliśmy co o tym sądzić, ale każdy miał nadzieję, że dziewczynie coś pomieszało się w głowie...

W/w Aga zaoferowała się z pokazaniem miejsca pochówku Psa...

W końcu ludzie zaniepokojeniu losem Psiaka konspiracyjnie pojawili się w miejscu, gdzie Pies miał przebywać...

Otworzył im ojciec dziewczyny, tłumacząc, że Aga jest osobą dorosłą i sama odpowiada za to co robi....

Było już późno, dobrzy ludzie, którzy z daleka przybyli sprawdzić co się dzieje z Ozzim musieli wracać do siebie...

Rano ponownie zadzwonili do Agi...

Odebrała, po długich namowach umówiła się z Nimi i pojechała...

Wskazała miejsce pochówku, każdy jeszcze wierzył, że to nieprawda...

Ale jednak po odkopaniu okazało się, że rzeczywiście Ozzy NIE ŻYJE... Aga niewzruszonym tonem powiedziała, ze nie dała Psu antybiotyku...

Jednak jak wytłumaczyć to, że wszędzie było pełno krwi????

Aga odeszła w dal... nic jej nie obchodziło....

Dzielny Krzysztof i Magda zrobili zdjęcia, wzięli doczesne ciało Ozziego i zawieźli Go na sekcję do AR we Wrocławiu...

Na wyniki czekaliśmy do dziś...

I stało się, wyniki dotarły: Ozzy został z premedytacją zabity, został zabity wskutek uderzeń tępym narzędziem, miał złamane większość kości, ale miał też wolę życia...

Wiadomo, że zanim odszedł cierpiał kilka godzin, wielce prawdopodobne jest, że został zakopany jeszcze za żywota ....

Najgorsze jest to, że weterynarz już w sobotę stwierdził, że Pies nie żyje od około 3 dni, czyli od środy...

Od dnia, w którym trafił do Agi... Wniosek nasuwa się sam...

Ozzy, Pies, który szukał przyjaciela przez wielkie P, który nam ufał został z premedytacją zabrany tylko po to, żeby Go zakatować...

Nie wiadomo czy działała sama, raczej ciężko w to uwierzyć, być może w sprawę zaangażowane były także inne osoby...

A raczej na pewno... Jak drobna dziewczyna wykopałaby grób w miejscu leżącym ugorem, jak przeniosłaby do niego Ozziego????
 • awatar Świat zwierząt: No, ja sie prawie poplakałam, jak to czytałam ...
 • awatar Gość: wlosy debem staja ze tacy ludzie zyja na tej ziemi ! zatluklabym takich z calej sily !!!
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (2) ›
 

 
Każdy powinien szanować zwierzęta, bo niektóre są mądrzejsze od niektórych ludzi. Kto jak nie pies, dotrzyma nam towarzystwa kiedy wszyscy się od nas odwracają i kiedy mamy dość ?!
 

 
# CHARAKTER
Owczarki szkockie to psy z natury łagodne, prawie nigdy agresywne. Wobec obcych nieufne. Energiczne, wesołe i skore do zabawy oraz pracy. Lubią dużą przestrzeń i dużo ruchu, ale aklimatyzują się również w mieszkaniach. Towarzyskie, nie mogą długo pozostawać w samotności. Inteligentne, szybko się uczą. Rodzinne, przywiązują się do domowników.
# UŻYTKOWNOŚĆ
Jego inteligencja oraz aktywność i chęć do pracy pozwala na użycie go do stróżowania, jako psa pasterskiego a także do towarzystwa. Jego szata jest odporna na niesprzyjające warunki i niskie temperatury. Pies tej rasy nadaje się do takich dyscyplin
# BUDOWA
Psy rasy collie mają harmonijną, proporcjonalną budowę.

* Tułów nieco wydłużony w poziomie w stosunku do wysokości w kłębie. Linia grzbietu u stojącego psa jest pozioma;
* Głowa wąska, o lekko klinowym kształcie, czaszka płaska, prosta z lekkim, zauważalnym stopem, kufa wydłużona. Oczy migdałowego kształtu nieco skośne. Uszy osadzone na szczycie głowy, stojące, w jednej trzeciej załamane do przodu;
* Ogon długi, zwisający z nieco uniesionym końcem. Ogon nigdy nie powinien być podnoszony ponad linię grzbietu.

# SZATA I UMASZCZENIE
Szata jest długa i gęsta. Włosy okrywy mocne i twarde, podszerstek miękki, gęsty i puszysty. Grzywa obfita. Ogon gęsto owłosiony.

Rozróżnia się trzy uznawane przez FCI rodzaje umaszczenia:

* Śniade – kolor szaty od jasnozłotego do mahoniowego, grzywa biała. Oczy brązowe.
* Tricolor (czarne) – szata czarna z białą grzywą, podpalane plamy na pysku, klatce piersiowej i brzuchu. Oczy brązowe.
* Blue-merle – marmurkowy. Szata srebrno-niebieska o przenikającym się rysunku. Na pysku i łapach występuje podpalanie. Oczy niebieskie (dopuszczane tylko u psów tego koloru) lub brązowe.

Umaszczenia nie dopuszczalne przez FCI:

* Białe - psy te rodzą się ze skrzyżowania dwóch marmurkowych i często są ślepe lub głuche. Można także krzyżować ze sobą osobniki białe z innymi kolorami. Na psach tych występują często nieliczne znaczenia. Białe collie uznawane są tylko w USA;
* Śniade merle - rodzą się ze skrzyżowania marmurków ze śniadymi psami. Mają one często niebieskie oczy (jedno lub dwa) a na sierści srebrny nalot. Takie collie nie są uznawane przez FCI, lecz tak jak białe tylko w USA.
# ZDROWA PIELĘGNACJA
Aby pies miał efektowną szatę wymagana jest jej regularna pielęgnacja. Ze względu na dużą aktywność, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej dawki codziennego ruchu. Collie są podatne na dysplazję stawów biodrowych. W tej rasie występują także choroby oczu - PRA (postępujący zanik siatkówki) i CEA (anomalia oczu collie) a także nadwrażliwość na iwermektynę (tzw. defekt genu MDR1) która prawdopodobnie dotyczy większej części populacji. Częściej niż u innych ras występuje też rak kości i przerost dziąseł.
# CIEKAWOSTKI
* Rasa zyskała dużą popularność dzięki książce i serii filmów Lassie, wróć!.
* Źródłosłów słowa "collie" do dziś nie jest znany. "Collie", "coaley" lub "colley" - tak nazywano psy pasterskie z północy Wysp Brytyjskich. Prawdopodobnie te nazwy pochodzą od "col" (ciemny), co wskazuje na czarną sierść psów i czarne głowy owiec, "coll" (pierścień, obroża) - na białą kryzę lub od słowa "colley" - owiec, których wcześniej strzegł ten pies.
* Pierwszy collie grający rolę Lassie nazywał się Pal. Rozpoczął karierę w 1943 roku i dożył 18 lat. To właśnie Pal stworzył charakterystyczną cechę dla psów odgrywających rolę Lassie - białą plamę na czole.
# AUKCJE INTERNETOWE
http://allegro.pl/owczarek-szkocki-collie-piesek-i2039695158.html

http://tablica.pl/oferta/owczarek-szkocki-collie-dlugowlosy-IDB6y3.html

http://tablica.pl/oferta/lessi-owczarek-szkocki-collie-szczeniaczki-IDiWRb.htmlDodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
# BUDOWA
Mops posiada krępe, zwarte ciało. Wzorzec tej rasy opisuje kufę jako "krótką, tępą i kwadratową".
# SZATA I UMASZCZENIE
Najczęściej spotykane umaszczenie to piaskowe z czarną maską, ale dopuszczalne jest także płowe, czarne i srebrzyste.
# ZACHOWANIE I CHARAKTER
Pies tej rasy jest kontaktowy i towarzyski, więc źle znosi długotrwałą samotność. Wykazuje dość znaczny stopień posłuszeństwa i szybko przystosowuje się do życia w rodzinie.
# UŻYTKOWOŚĆ
Mops jest typowym psem do towarzystwa
# ZDROWIE I PIELĘGNACJA
Jest dobrze przystosowany do życia w małym mieszkaniu, nie wymaga całogodzinnych spacerów na wolnym powietrzu. Ze względu na zredukowaną kufę spotyka się u tej rasy problemy z oddychaniem oraz z gałkami ocznymi (za bardzo wystającymi z czaszki).

Ważne jest częste oczyszczanie fafli mopsa, by zapobiec dość częstemu problemowi, występowania grzybicy w jego "zmarszczkach".
# POPULARNOŚĆ
W Polsce mops staje się coraz bardziej popularny ze względu na niewielkie wymagania dotyczące utrzymania i pielęgnacji.
# CIEKAWOSTKI
W XVIII wieku jedno z towarzystw należących do loży masońskich założyło zakon na ziemiach niemieckich, którego symbolem stał się mops. Pies ten był postrzegany przez członków tego stowarzyszenia jako uosobienie zaufania i wierności. W 1745 roku oficjalnie powstał w Norymberdze Zakon Mopsów, do którego najczęściej należeli ewangeliccy szlachcice[1].

Obecnie w Chinach wartość mopsa sięga wartości rodzinnego samochodu[potrzebne źródło]. Tradycja zaczerpnięta z Dworu traktuje, że mopsy mogą być przekazywane jedynie jako prezent dla dobrej, lubianej, miłej osoby. Inaczej rzekomo nie posiadają duszy.
# OFERTY SPRZEDAŻY
http://allegro.pl/mops-mopsy-sliczne-szczenieta-po-championach-i2032186522.html

http://allegro.pl/mops-pies-suczka-szczeniak-z-rodowodem-rewelacja-i2043527399.html
 

 
# WYGLĄD
Golden retriever występuje w dwóch liniach hodowlanych, które różnią się od siebie pod względem wyglądu. Linia Angielska (Europejska). Psy z tej linii mają jasne kremowe umaszczenie lub jasno złote. Sierść ich jest prosta bądź falowana.

Linia Amerykańska. Psy pochodzące z USA mają barwę od złotej aż po czekoladową, rzadko brązową, lecz nigdy nie mahoniową. Sierść może być prosta lub falowana. Budowa ich ciała jest znacznie delikatniejsza i smuklejsza od ich europejskich kuzynów i w Europie przez niewykwalifikowane oko bywają mylone z Seterami Irlandzkimi.
# ZACHOWANIE I CHARAKTER
Psy charakteryzują się inteligencją i posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem, rzadko szczekają. Golden retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Towarzyskie potrzebują bliskiego kontaktu z członkami rodziny, dobrze tolerują inne zwierzęta w domostwie. Ze względu na swój karny i łagodny charakter, sprawdzają się jako towarzysze osób starszych i dzieci. Nazwa psa nawiązuje do doskonałych umiejętności aportowania: golden retriever w wolnym tłumaczeniu oznacza "złoty aporter".
# ZDROWIE I PIELĘGNACJA
Tak aktywny pies potrzebuje sporej dziennej dawki ruchu (ok. 2-godzinnej). Wymaga regularnego wyczesywania oraz specjalnej uwagi w pielęgnacji uszu (są podatne na zapalenia).
# UŻYTKOWOŚĆ
Golden retriever jest psem myśliwskim. Obecnie najczęściej jest psem towarzyszącym i ze względu na usposobienie - psem rodzinnym. Psy tej rasy są często szkolone na przewodników niepełnosprawnych, terapeutów, a z uwagi na doskonały węch - jako psy policyjne (wyszukiwanie narkotyków) oraz ratownicze. Sprawdzają się także w psich dyscyplinach sportowych np. agility, obedience.
# RYS HISTORYCZNY
Do 1913 roku psy te były rejestrowane pod nazwą złocisty flat coated (gładkowłosy). Później zaczęto je nazywać żółtymi (yellow) lub złocistymi (golden) retrieverami. Obecna nazwa obowiązuje od 1920 r. Określenie "golden" związane jest z kolorem sierści. Nazwa "retriever" pochodzi od angielskiego czasownika "to retrieve", który oznacza odzyskiwać/przynosić. W latach 60. XX wieku brytyjski związek kynologiczny uznał księgi hodowlane Lorda Marjoribanksa za dowód pochodzenia rasy.
 

 
Ciułała zarejestrowany jest w FCI pod nazwą Chihuahua w Grupie IX, Sekcji 6, nr wzorca 218. Standard wagi rasy z 11.09.1990r. waga waha się od 1-3 kg. Waga idealna: między 1,5 a 3,0 kg. Osobniki między 500 gr a 1,5 kg są akceptowane. Psy ważące powyżej 3 kg są dyskwalifikowane.
Jest to najmniejsza rasa psa na świecie. Psy te są jedyną naprawdę naturalną rasą miniaturową i nie są wynikiem eksperymentow hodowlanych i mutacji genetycznych mających na celu pomniejszanie gabarytów. Istnieją dwa rodzaje Ciułał - długo i krótkowłose. Prawie we wszystkich krajach dopuszcza się do krzyżowania tych dwóch odmian, wyjątkiem jest UK gdzie jest to niedopuszczalne.

# cechy charakterystyczne

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech ciułał jest ich mała krągła głowa o kształcie jabłka, z dużymi, stojącymi uszami, szerokimi u nasady zwężającymi się stopniowo ku nieco zaokrąglonym końcom. W spoczynku skierowane na zewnątrz pod kątem 45 stopni. Kufa jest niezwykle mała, szeroka u nasady zwęża się stopniowo w kierunku nosa. Nos krótki, dość szeroki, omaszczenie jest głównie ciemne aczkolwiek wszystkie kolory są dopuszczalne. Wargi są suche i zwarte a policzki - słabo rozwinięte, bardzo suche. Zgryz nożycowy lub cęgowy. Stop głęboki i szeroki, wyraźnie ukształtowany podkreślający mocne wysklepienie okolicy czołowej. Bardzo wyraziste oczy są zazwyczaj ciemne, duże, zbliżone do okrągłych, niezbyt wyłupiaste, szeroko rozstawione, psy omaszczone jaśniej mogą mieć oczy i nosy jaśniejsze lecz nie są cenione.
Szyja jest dość krótka, z górną linią nieco łukowatą, grubsza u psów niż u suk. Skóra gardła nie obwisła (bez łałoku). U Chihuahua długowłosej dłuższa sierść tworząca kryzę.
Grzbiet krótki i mocny o prostej linii i słabo zaznaczonym kłębie. Lędźwie mocno umięśnione. Zad szeroki i mocny, nieopadający. Długość tułowia przekracza wysokość w kłębie, u samców ceniony jest tułów prawie kwadratowy, u suk - ze względu na funkcje rozrodcze wskazany jest tułów wydłużony. Klatka piersiowa jest szeroka, dośc nisko zawieszona, dobrze wysklepiona, w widoku z przodu dość pojemna, nie w kształcie beczki. Podciągnięty brzuch czysto zarysowujący linię dolną. Dopuszcza się brzuch bez talii.
Nogi krótkie, proste, szeroko rozstawione. Przednie z frontu tworzą wraz z łokciami odwrócony trapez, oglądane z profilu pionowe, lekko pochylone do przodu aż do lekko ugiętych nadgarstków. mocne i giętkie. Łopatki umiarkowanie umięśnione z dobrym kątowaniem w stawie ramiennym. Łokcie ściśle przylegające do tułowia, dające swobodę ruchu. Tylne nogi prostopadłe do podłoża i równoległe do siebie są dobrze umięśnione, ich kościec jest długością proporcjonalny do kośćca kończyn przednich . Dobre kątowanie stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Staw skokowy wyraźny, dobrze rozwinięty, nisko nad podłożem. Oglądane z tyłu stawy skokowe są ustawione prosto i równolegle, nie skierowane ani zbieżnie ani na zewnątrz. Łapy małe i owalne z dobrze rozdzielonymi palcami. Pazury wyraźnie łukowate i umiarkowanie długie. Opuszki dobrze rozwinięte i elastyczne.
Ogon zawinięty na kształt sierpa lub w pętlę na grzbiecie czasem noszony w dół, w ruchu noszony wysoko, osadzony wysoko, umiarkowanej długości, szeroki u nasady, stopniowo zwęża się ku końcowi. W spoczynku ogon opuszczony z małym zagięciem w części końcowej.

# umaszczenie

Umaszczenie bywa różnorodne, od białych przez piaskowe, brązowe do czarnych; jednolite, pokrapiane lub łaciate. W USA preferowane jest omaszczenie jednolite szczególnie piaskowe, natomiast w Meksyku czarny z jasno brązowymi znaczeniami. Skóra Chihuahua jest gładka i elastyczna na całym ciele. U Chihuahua krótkowłosej szata jest krótka i przylegająca na całym ciele. Przy obecności podszycia szata jest nieco dłuższa. Szata rzadsza jest dopuszczalna w okolicy gardła i na brzuchu. Nieco dłuższy włos na szyi i ogonie. Zupełnie krótki na trzewioczaszce i uszach. Szata błyszcząca i miękka. U długowłosej szata powinna być delikatna i jedwabista, prosta lub lekko falista. Cenione jest niezbyt gęste podszycie. Szata jest długa i tworzy kryzę wokół szyi, pióra na uszach, tylnej części kończyn i łapach oraz pióropusz na ogonie. Wszystkie kolory i odcienie jak i ich zestawienia są dozwolone.

# ruch

Chihuahua porusza się długim wykrokiem, sprężystym, energicznym i niezmordowanym ruchem. Posuwista akcja kończyn tylnych w ślad za mocnym wykrokiem kończyn przednich. Oglądane z tyłu stawy skokowe poruszają się w linii prawie równoległej, ślady kończyn tylnych pokrywają się ze śladami kończyn przednich. Wraz ze zwiększającą się prędkością kończyny mają tendencję do zbliżania się do linii pośrodkowej ciała ( ruch jednośladowy). Ruch pozostaje sprężysty, swobodny i lekki z wysoko uniesioną głową i prostym grzbietem.

# WADY !!!
* braki zębów
* dodatkowe zęby, przetrwałe zęby mleczne
* zniekształcona szczęka i żuchwa
* uszy szpiczaste
* grzbiet karpiowaty lub zapadnięty
* wąska i płaska klatka piersiowa
* źle osadzony ogon, krótki, skręcony
* strome kątowanie
* odstające łokcie
* zbieżne tylne kończyny

# WADY POWAŻNE

* wąska czaszka
* małe oko, głęboko osadzone lub wyłupiaste
* długa kufa
* przodozgryz, tyłozgryz
* zwichnięta rzepka

# Wady dyskwalifikujące

* agresywność lub przesadna nieśmiałość
* osobniki w typie jelenia (z atypową lub ekstremalną budową: długą szyją, corpusem rachitycznym, wydłużonymi kończynami)
* duże ciemiączko
* uszy niestojące i małe
* brak ogona
* u osobników długowłosych: włos bardzo długi, delikatny
* u osobników krótkowłosych: miejsca bez włosa
* waga ponad 3 kg
 

 
# WYGLĄD
U młodych osobników naturalne jest znaczne pomarszczenie skóry na całym ciele. Skóra u dorosłych jest luźna, pomarszczona tylko w okolicy głowy i ogona.
# ZACHOWANIE I CHARAKTER
Towarzyski, czujny, skłonny do obrony, ale nie agresywny. Przywiązuje się do jednego właściciela. Dobrze znosi warunki miejskie.
# ZDROWIE I PIELĘGNACJA
Rasa wymaga cierpliwej i uważnej pielęgnacji, szczególnie szczenięta, które ze względu na pofałdowaną skórę narażone są na różne infekcje. Często występuje u tej rasy entropium - nieprawidłowe podwinięcie powieki, która wraz z rzęsami jest zwrócona do wewnątrz, ku powierzchni oka, co w przypadku braku szybkiej pomocy lekarskiej może doprowadzić do ślepoty.
# POPULARNOŚĆ
Coraz bardziej popularna.
# SZATA I UMASZCZENIE
Według wzorca FCI umaszczenie jest dopuszczalne we wszystkich jednolitych kolorach, z wyjątkiem białego. Szata jest często cieniowana z nieco jaśniejszym włosem na udach i ogonie. Szata jest sztywna, odstająca od skóry i przylegająca na kończynach. Występują dwa typy szaty:

* tzw. horse coat o długości do 1,25 cm
* brush coat o długości od 1,25 cm do 2,5cm.

Występują też psy z tzw. bear coat o długości szaty powyżej 2,5 cm, ten typ szaty jest niezgodny ze wzorcem rasy.
# CIEKAWOSTKI
W 1971 roku w amerykańskiej prasie kynologicznej umieszczono apel chińskiego hodowcy tej rasy o pomoc w uchronieniu jej od zagłady. Od tamtej pory wzrosło zainteresowanie tą rasą.
 

 
# WYGLĄD
Owczarek niemiecki wygląda na silnego, masywnego psa. Z powodu podobieństwa do wilka, mylnie nazywany wilczurem
# ZACHOWANIE I CHARAKTER
Owczarek niemiecki powinien być psem żywiołowym, energicznym. Szybko i chętnie się uczy, współpracuje. Wymaga od właściciela zapewnienia dużej ilości ruchu i zajęcia. Dobrze prowadzony pies tej rasy będzie przywiązany do rodziny, odważny, posłuszny i towarzyski. Psy nieprawidłowo socjalizowane i źle wychowywane mogą stać się lękliwe, nerwowe, co może prowadzić do agresji bądź histeryczności psa. Czyli ogólnie pies dobry dla rodziny.
# ZDROWIE I PIELĘGNACJA
Przeciętna długość życia psów tej rasy to ok. 13 lat. Spotykanymi schorzeniami u owczarków niemieckich są:

* dysplazja stawów biodrowych
* przerost gruczołu krokowego (prostata)
* zmiany alergiczne
* dysplazja stawów łokciowych
* gnilec
* psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia skrętu żołądka.
* enostoza - młodzieńcze zapalenie kości.
# POPULARNOŚĆ
Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras zarówno w Polsce, jak na świecie. W Wielkiej Brytanii pies ten zajmuje 5 miejsce na liście popularności. Sławę owczarki niemieckie zdobyły m.in. po filmach "Czterej pancerni i pies", "Komisarz Rex", "Rin Tin Tin", "Przygody psa Cywila".