• Wpisów: 370
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 15:35
  • Licznik odwiedzin: 120 580 / 2537 dni
 
dorota.ptaszkowska51
 
Może na początku trochę o tych 'Gryzoniach' :

*Bóbr europejski, bóbr zwyczajny, bóbr rzeczny, bóbr wschodni* - Jest największym gryzoniem Eurazji – masa ciała dorosłego osobnika dochodzi do 29 kg, a długość ciała do 110 cm. Posiada szereg cech morfologicznych, które ułatwiają mu prowadzenie ziemnowodnego trybu życia – może przebywać pod wodą bez przerwy nawet do 15 minut. Bóbr należy do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet do 1 metra. Do najbardziej charakterystycznych śladów funkcjonowania bobrów w środowisku należą budowane tamy i żeremia.

To tak w skrócie. Mój kochany tata poinformował mnie o tym, że gdy jedzie do pracy, niedaleko nas widział masę ściętych drzew przez bobry. Wywnioskował, że ktoś musiał je tam przywieść ponieważ pojawiły się tu niedawno, ale i tak zasiały niemałe spustoszenie. Dziś po wizycie u dziadków z powodu *40 rocznicy ślubu* pojechałam z rodzicami to zobaczyć. Z powodu niepraktycznego obuwia zrobiłam tylko 3 zdjęcia. Oto one:
Zdjęcie000.jpg

Tutaj można zaobserwować *żeremie* .

Zdjęcie001.jpg

Tutaj także.

Zdjęcie003.jpg


Wszystko byłoby bardzo dobrze gdyby nie ludzie. Największym moim zmartwieniem związanych z nimi jest to, że ludzie mogą starać się je przegonić. Myślę, że to nie powinno nastąpić, choć na pewno znajdą się ludzie, którzy będą się starali je z tamtego miejsca przegonić. Myślę jednak, że ludzi z zamiłowaniem do tych stworzeń będzie więcej i nie pozwolą tego zrobić. Niestety w ciągu dnia raczej nikt nie zobaczy bobra, więc nie mam żadnych jego zdjęć. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, bo były robione telefonem. Ten wypad w ogóle nie był planowany. Oto zdjęcia bobrów z internetu ;]

800px-Castor_fiber_vistulanus2.jpg


Bobr_imagelarge.jpg

Nie możesz dodać komentarza.