• Wpisów: 370
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 15:35
  • Licznik odwiedzin: 121 051 / 2565 dni
 
dorota.ptaszkowska51
 
Siedmioletni labrador urodził się bez dwóch przednich łap. Odrzucony przez matkę czekał na pewną śmierć.

Mały był odtrącany i pozostałe zwierzęta nim pogardzały. Pierwszy właściciel chciał uśpić szczeniaka. Od śmierci uchroniła go jego obecna właścicielka, Reuben Stringfellow. Dziewczyna postanowiła zaopiekować się psem i nauczyć go chodzić. Pomyślała, że potrzeba do tego tylko choć trochę wiary. Dlatego nazwała go Faith (Wiara).

W zadaniu tym pomagała jej matka Jude Stringfellow wykładowczyni uniwersytecka.

   Z początku kładły Faith na desce surfingowej, aby pies poczuł ruchy wody. Później zachęcały psa do wznoszenia się i podskakiwania na dwóch łapach nagradzając go małymi porcjami masła orzechowego. Nawet inne psy w domu pomagały mu w nauce zachęcając go do chodzenia szczekaniem. Niewiarygodne, ale po pół roku Faith nauczyła się balansować ciałem na dwóch tylnych łapach i podskakiwać do przodu.

Sukces Faith był niezwykle inspirujący. O wyczynach Faith napisano nawet książkę "With a little faith" (Wystarczy trochę wiary), a Jude Stringfellow porzuciła na jakiś czas pracę nauczycielki i obecnie jeździ z Faith po całym świecie dając świadectwo temu, że "nawet bez doskonałego ciała można mieć doskonałą duszę".

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego