• Wpisów: 370
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 15:35
  • Licznik odwiedzin: 119 876 / 2504 dni
 
dorota.ptaszkowska51
 
Najgrubszy kot świata, Miau, o którym mieliście okazję przeczytać na naszym serwisie zaledwie miesiąc temu, nie żyje. Jego tytuł przejął, mieszkający w jednym z nowojorskich schronisk, inny mruczek o wdzięcznym imieniu Sponge Bob. Mimo, że nie jest aż tak gruby jak jego poprzednik, dobijając do 13,5 kg w dziewięć lat jest na dobrej drodze do powtórzenia ostatniego wyniku. Dlatego też pracownicy schroniska dokładają obecnie wszelkich starań aby Sponge Bob jak najszybciej przeszedł na ścisłą dietę. Specjaliści opracowali nawet dla niego zestaw ćwiczeń pobudzających ruchowo. Rzekomo, dzięki tym zabiegom kot jest w stanie zrzucić                                                                                    do 2kg w 2 miesiące.

Najgrubszy kot świata nie żyje

Aktywność fizyczna Sponge Boba polega na próbach gonienia sztucznych myszy i przeskakiwaniu przez niewysokie ogrodzenie. Czasem nawet, dla zachęty, opiekunowie podrzucają mu małe przekąski, za którymi musi biegać i łapać.

Jego dieta opera się w dużej mierze na białkach, czyli chudym mięsie kurczaka, rybach i warzywach, głównie dynii.

Po osiągnięciu przyzwoitej wagi, Sponge Bob oddany zostanie do adopcji.

„Sponge Bob trafił do nas po tym jak jego właściciel zamieszkał w domu spokojnej starości i nie mógł już się nim dłużej opiekować. Kiedy otworzyliśmy transporter, w którym został przywieziony, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom! Po prostu staliśmy tak nad nim zdumieni bo nikt z nas nie widział jeszcze tak ogromnego kota”, komentuje dyrektorka schroniska.

„Nie wiemy co dokładnie spowodowało u niego taką nadwagę. Domyślamy się jednak, że starszy pan, który się nim do tej pory zajmował, nie zwracał uwagi na rodzaj dostarczanej karmy, sypiąc mu do miski co chciał i ile chciał”.

Według badań przeprowadzonych przez Towarzystwo Weterynaryjne aż 45 procent psów i 58 procent kotów cierpi na nadwagę lub nawet otyłość.

Poprzedni najcięższy kot świata pochodził z miejscowości Alburquerque w Stanach Zjednoczonych Była to 2-letnia kotka imieniem Miau ważąca 17,73 kg! Jej ludzkim odpowiednikiem byłoby zatem człowiek o wadze 272 kg. „Jak się okazało, kicia nie była jednak w stanie pokonać ostrego zapalenia płuc i od paru dni nie ma już jej z nami”, wypowiada się jej opiekun ze schroniska.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego