• Wpisów: 370
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 15:35
  • Licznik odwiedzin: 121 051 / 2565 dni
 
dorota.ptaszkowska51
 
Z przykrością zawiadamiamy, że Miau, przegrał walkę z ciężką chorobą płuc i nie ma go już z nami. Jego miejsce zajął już nowy najcięższy kot świata.

Historię Miau’a wciąż możecie przeczytać poniżej.

W miejscowości Albuquerque w Stanach Zjednoczonych mieszka Miau, najcięższy kot świata. 2-letnia, biało-pomarańczowa kicia waży dokładnie 17,73 kg, co przełożone na ludzkie proporcje daje 272-kilogramowego człowieka!

Otyły kot trafił do miejscowego schroniska dla zwierząt po tym jak jego właściciel, z powodu podeszłego wieku (87 lat), nie był już w stanie się nim dłużej opiekować. Władze placówki postawiły sobie za cel przywrócenie czworonoga na nogi. Chcą aby po kuracji odchudzającej stracił 5 kg i nadawał się do adopcji. Przeciętne koty bez nadwagi ważą zwykle od 3 do 6 kg.

Najcięższy kot jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi ważył zatrważające 21,3 kg! Był nim mieszkający w Stanach Zjednoczonych Himmy, który przeżył 10 lat.

„Miau to wyjątkowy przypadek. Nie da się ukryć, że jest strasznie otyły lecz to wciąż słodki i uroczy kotek, któremu nie można się oprzeć. Jest po prostu gruby”, śmieje się rzecznik schroniska, pan Ben Swan.

Nie wiadomo dokładnie jakim cudem udało mu się przybrać aż tyle na wadze w przeciągu zaledwie 2 lat.

„Grube koty to zazwyczaj efekt źle zbilansowanej diety. Właściciele karmią swoich ulubieńców tym, co wydaje im się smaczne i pożywne, niekoniecznie zdrowe.  Po jakimś czasie kot przyzwyczaja się do takiej diety i nie chce jeść nic innego. To właśnie wtedy tak tyją”, dodaje pan Swan.

Kocia otyłość niesie ze sobą podobne zagrożenia jak w przypadku nadwagi u ludzi – przede wszystkim nadciśnienie i choroby serca. Co więcej, występują też trudnosci z poruszaniem się. Miau nie może nawet bawić się swoją zabawką w kształcie myszy. Szybko tez traci oddech i męczy się nawet przy najprostszych czynnościach.

„Robimy wszystko co możemy aby mu pomóc”.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego