• Wpisów: 370
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 15:35
  • Licznik odwiedzin: 121 051 / 2565 dni
 
dorota.ptaszkowska51
 
Jedna z ras psów myśliwskich. Wyżeł węgierski szorstkowłosy jest odmianą węgierskiego wyżła gładkowłosego. Powstał ze skrzyżowania wyżła niemieckiego szorstkowłosego z wyżłem węgierskim gładkowłosym.

Zachowanie i charakter


Inteligentny, o spokojnym temperamencie, karny, pojętny, wierny, wrażliwy na brutalne traktowanie, wybitny tropowiec. W rewirowaniu pokrywa dużo pola w galopie. Utrzymuje kontakt ze swym menadżerem. Świetny aporter zguby, z talentem do tropienia i wystawiania. Z pasją do pracy w wodzie.


Wygląd


Średniej wielkości o wdzięcznym wyglądzie, o silnym, lecz niezbyt grubym umięśnieniu.


Szata i umaszczenie


Włos na kufie krótki i gruby, na podbródku tworzy brodę długości około 2 cm. Na pokrywie czaszki krótki, ściśle przylegający, twardy, na uszach nieco dłuższy i delikatniejszy. Gęste twarde brwi. Włosy skierowane ku górze i kir przodowi. Na szyi i tułowiu włos długości 3-4 cm, twardy, matowy, przylegający. Pod pokrywą podszycie wełniste. Na kończynach włos krótki, przylegający. Z tyłu kończyn z nieco odstającą szczotką, na łapach i między palcami włos nieco krótszy i bardziej miękki. Jednolite, ciemne odcienie bułczanożólte. Na całej powierzchni ciała pigmentacja żółtobrązowa. Barwa nosa-, obwódek powiek, warg, tęczówek, opuszek oraz pazurów stonowana z pigmentacją, nigdy czarna lub koloru łupku.

Nie możesz dodać komentarza.